سود جامد پرک

سود جامد پرک

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

سود پرک جامد در مقابل سود مایع

صنایع علاقه دارند که سود پرک ۹۸% را به جای سود مایع ۳۰ درصد الی ۵۰ درصد مورد استفاده قرار دهند. اولین و شاید مهمترین دلیل این انتخاب، تولید ارزش افزوده ی بیشتر در مسیر ارائه ی محصول می باشد. یکی از دلایلی که می تواند جالب توجه به نظر برسد، ویژگی گرمازایی واکنش سود مایع با فرمول NaOH در آب می باشد که سود پرک جامد می تواند تولید گرمای به مراتب بیشتری کند. گرمایی که مطلوب برخی از واکنش های شیمیایی در بدنه تولید بسیاری از صنایع می باشد.

سود جامد پرک

- سود پرک جامد، هزینه حمل و نقل به مراتب پایین تری دارد: از آن جهت که سود مایع یک سیال خورنده و بسیار حساس است، بسته بندی و جابجایی آن شرایط به مراتب پیچیده‌تر و حساس تری نسبت به سود پرک جامد می طلبد که می تواند هزینه بردار باشد.
- جابه جایی با تناژ بالاتر: سود پرک جامد را میتوان در تناژ به مراتب بالاتری نسبت به سود مایع جابجا کرد.
- ایمنی بسیار بالا در جابه‌جایی: سود پرک جامد ویژگی تهاجمی ندارد. از این رو در امنیت به مراتب بالاتری نسبت به سود پرک قابل جابه‌جایی خواهد بود.
- سرعت بالاتر در بارگیری و تخلیه: سود پرک جامد را می توان به شکل فله ای و یا کیسه ای و حتی بشکه ای بارگیری نمود. در حالیکه سود مایع، تحت شرایط نگهداری با حساسیت بالا، بارگیری به مراتب کندتری دارد.
- احتمال ایجاد آلودگی کمتر سود جامد پرک: در نظر بگیرید که هر گونه نشت مثلا: پارگی کیسه یا سوراخ شدن بشکه ی حمل سود جامد پرک به آسانی قابل جمع آوری است، بدون ایجاد هیچ آلودگی زیست‌محیطی. اما اگر سود مایع در مسیر حمل و نقل دچار نشت شود، می تواند یک فاجعه ی زیست محیطی به بار بیاورد.
- یخ نزدن در سرما: سود مایع در مواجهه با سرما یخ میزند، در حالیکه این اتفاق برای سود پرک جامد اساساً بی معنا می باشد.
- تولید حرارت بیشتر سود پرک جامد در واکنش با آب: این مزیت، بسیار مورد توجه صنایع مختلف قرار دارد. به خصوص که از آن در تنظیم گرمای راکتور استفاده می‌کنند.
- ایجاد یک قابلیت مطلوب در تنظیم ph در حالت محلول در آب: برای رسیدن به PH مطلوب می‌توان به اندازه ی دلخواه از سود پرک جامد استفاده کرد. شرایطی که توسط سود مایع به سختی تامین می شود.
- تشخیص ساده ی کیفیت در سود پرک جامد: به آسانی می‌توان از روی ظاهر، سود پرک جامد مرغوب را از نوع نامرغوب تمیز داد. در حالیکه این ویژگی برای سود مایع غیر ممکن می باشد.

 

سود جامد پرک

در یک نگاه کلی می توان اینطور در نظر گرفت که سود پرک جامد با ایجاد یک شرایط امن تر در حمل و نقل و کاربرد، در حالیکه هزینه های حمل و نقل را به مراتب کاهش خواهد داد و از لحاظ زیست محیطی بسیار مناسب تر نشان میدهد، توانسته نظر مساعد صنایع را در استفاده از آن جلب نماید. از طرفی گاهاً پیش می‌آید که بنا به دلایلی مثلا فراموشی کارخانجات در استفاده از سود تهیه شده خود و یا انبارداری غیر اصولی و به هر دلیلی عدم استفاده درازمدت از سود صورت می گیرد که در این حالت سود پرک جامد بسیار مناسب‌تر از سود مایع خواهد بود.

این مزیت‌ها در استفاده از سود پرک جامد تا آنجا مهم و حیاتی به‌ نظر می‌رسد که باعث شده است تا کارخانجاتی به منظور تولید سود پرک جامد از سود مایع ایجاد شوند. هر چند که برخی از صنایع همچنان در فرایند تولید خود نیاز به سود مایع خواهند داشت، اما یقیناً آن قسمت که می توانند سود مایع را با سود پرک جامد جایگزین کنند، استفاده از سود پرک جامد را ترجیح می دهند.

سود پرک

پرک بندر امام

شرکت پرک بندر امام با بهره بردن از کادری متشکل از ۳۰ نخبه مهندسی شیمی در کار تحقیقاتی و بهره‌برداری خود توانسته سطح کیفی مطلوبی در تولیدات خود داشته باشد. فرآیند تولید ۲۴ ساعته شرکت که در سه شیفت کاری می باشد، مادامی که توانسته سطح کیفی محصولات خود را در حد بالایی نگه دارد ...

ارتباط با ما

آدرس کارخانه: ایران، استان خوزستان، شهرستان بندر ماهشهر، شهرک صنعتی، سایت 1 ، فاز شیمیایی شرکت پرک بندر امام

تلفن :  00986152363419

فکس : 00982143856565

  + اطلاعات بیشتر

 

 

whatsapp    Telegram   imo

 

مدیرفروش: احمد توکل00989126712118