سود سوزآور

سود سوزآور

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 کاربردهای سود پرک

سود سوزآور یک ماده شیمیایی با کاربرد صنعتی است و صنایع گوناگونی از آن بهره می برند. از جمله صنایع تولید ابریشم مصنوعی، آلومینیوم، کاغذ سازی، پارچه، مواد پتروشیمی، صابون سازی و مواد شوینده، صنایع سرامیک سازی، صنایع روغن خوراکی، صنایع لبنیات، الکل سازی، کارخانجات پنبه و صنعت چرم از این ماده در مقیاس های بزرگ استفاده می کنند.
از کاربردهای قابل توجه سود پرک می توان در مواردی مانند جداسازی الیاف سلولز از لگینین در تجزیه ی چوب و تولید خمیر کاغذ و یا در فرآیند شیرین سازی زیتون، کنترل پساب، رنگ رزی، چربی زدایی،خنثی سازی اسید در صنایع باطری سازی، تصفیه ی آب، بازیافت پلاستیک، آبکاری فلزات، شستشوی مخازن در صنایع مختلف، شستشوی شیشه، در صنایع داروسازی و... اشاره کرد. البته از سود در صنایع غذایی همان طور که اشاره شد استفاده می شود اما سود پرکی که فاقد جیوه و آهن باشد را می توان در صنایع غذایی استفاده کرد. از طرفی این ماده شرایط استفاده آزمایشگاهی را نیز دارد چرا که می توان از سود پرک برای تعیین غلظت اسید های مجهول در تیتراسیون (سنجش حجمی) اسید-باز استفاده نمود. برای این منظور از محلول قلیایی هیدروکسید سدیم تحت شرایط استاندارد استفاده می شود.

 

سود سوزآور

شرایط محیطی سود پرک

کاستیک سودا در دمای محیطی حالتی جامد دارد، سفید رنگ است و بدون بو. عرضه تجاری این محصول در حالت جامد و به شکل پولک و یا گرانوله می‌باشد. اگر به شکل پولک عرضه شود به آن سود پرک می گویند و اگر به حالت گرانوله روانه بازار گردد نام سود گرانول را خواهد داشت. هیدروکسید سدیم مایع به علت شرایط خطرناکی که می تواند داشته باشد تحت شرایط تجاری قرار نمی گیرد. از این رو است که سود پرک را تولید می کنند.
سود پرک را در کیسه های لمینت دار مخصوص حمل می کنند. چرا که به راحتی می‌تواند رطوبت محیط را جذب نموده و پولکها به یکدیگر بچسبند. این مسئله باعث شده است تا در حمل و نقل این ماده حساسیت بالایی وجود داشته باشد.

سود سوزآور

قدرت واکنش پذیری سود پرک

سود پرک دارای نقطه ذوب بالایی است اما به آسانی و با شدت بالا در آب حل می شود و در فرآیند حل شدن بسیار خطرناک است. در حالت محلول در آب رنگ آن روشن است. کاستیک سودا یا همان سود سوزآور یک محلول خورنده است که در حالت محلول در آب قدرت خورندگی بالاتری پیدا می‌کند.
فرآیند حل شدن سود پرک در آب یک فرایند گرماده بوده و در نهایت تولید محلولی است که PH بسیار بالایی دارد. هر چند که سود پرک یک ماده شیمیایی مفید و پرکاربرد برای صنایع مختلف است اما به علت واکنش پذیری بالایی که با آب دارد و در صورت تماس با پوست و یا چشم انسان و یا در حالتی که مورد استنشاق قرار گیرد باعث بروز صدمات جدی و جبران ناپذیری خواهد شد. در نتیجه در هر حالتی و در هر صنعتی باید در هنگام استفاده از این ماده نکات ایمنی مانند استفاده از کلاه و دستکش و ماسک مناسب رعایت شود.
البته مواجهه با سود پرک به همین آسانی که از طریق بخار و یا تماس استنشاقی رخ دهد، نمی باشد. بلکه در حالت عمومی در اثر ائرسل اتفاق می افتد. ائرسل های سود پرک می‌تواند موجب تحریک شدید در دستگاه تنفسی باشد. علائمی مانند تنگی نفس شدید و سرفه های سنگین از نشانه های تماس با ائرسل سود پرک است. البته در حالت تماس با پوست تحت شرایط خورندگی که دارد موجب سوختگی های شدید همراه با زخم های عمیق خواهد شد. چرا که به راحتی به لایه های عمیق پوست نفوذ کرده و تا زمانی که به طور کامل دفع نشود به فرایند خورندگی خود ادامه خواهد داد. جالب است که درد ناشی از سوختگی پلک در ساعات اول وجود ندارد. بلکه بعد از مدتی که می تواند چند ساعت باشد درد شدید ناشی از این سوختگی حاصل می گردد.

 

 

سود پرک

پرک بندر امام

شرکت پرک بندر امام با بهره بردن از کادری متشکل از ۳۰ نخبه مهندسی شیمی در کار تحقیقاتی و بهره‌برداری خود توانسته سطح کیفی مطلوبی در تولیدات خود داشته باشد. فرآیند تولید ۲۴ ساعته شرکت که در سه شیفت کاری می باشد، مادامی که توانسته سطح کیفی محصولات خود را در حد بالایی نگه دارد ...

ارتباط با ما

آدرس کارخانه: ایران، استان خوزستان، شهرستان بندر ماهشهر، شهرک صنعتی، سایت 1 ، فاز شیمیایی شرکت پرک بندر امام

تلفن :  00986152363419

فکس : 00982143856565

  + اطلاعات بیشتر

 

 

whatsapp    Telegram   imo

 

مدیرفروش: احمد توکل00989126712118