سود کاستیک

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تولید کنندگان سود پرک ایران و بازار های خاورمیانه

سود پرک یک کالای اساسی در هر کشوری محسوب می شود و اگر کشوری نتواند این محصول را تولید نماید و یا همتی در تولید سود جامد پرک نداشته باشد، الزاماً باید دست به واردات این محصول بزند. اتفاقی که در اکثر کشور های خاورمیانه شاهد آن هستیم. این کشور ها با وجود منابع نفتی بالا و به دلیل توانمندی پایینی که در عرصه ی پتروشیمی دارند چندان موفقیتی در زمینه ی تولید سود پرک و یا لااقل تولید سود پرک مرغوب کسب نکرده ‌اند و یا اینکه همتی در آنها دیده نمی شود.
نزدیکی ایران به بازار های کشور های کوچک و بزرگ خاورمیانه و با در نظر گرفتن آن که ایران از معدود کشور های این منطقه است که می ‌تواند سود کاستیک مرغوب در سطح استاندارد های جهانی تولید نماید می تواند زمینه ساز ورود ایران به داخل بازار های پر سود این کشور ها باشد. کشور هایی چون: عراق، مصر، سوریه، کویت، امارات، ترکیه و حتی کشور های آسیای میانه از هدف های جذابی هستند که در دورنمای صنعت تولید سود پرک در ایران قرار دارند. البته بازار کشورهای بلوک شرق اروپایی و حتی منطقه ی بالکان، آمریکای لاتین و یا کشورهای در حال توسعه ی آفریقایی نیز می توانند اهداف مناسبی برای تولید کنندگان ایرانی باشند.

سود کاستیک

 

سود کاستیک ایران و نبردی همیشگی در بازار های خاورمیانه

از مهمترین فاکتور ها در عرصه ی خرید و فروش سود پرک، علاوه بر مرغوبیت، در دسترس بودن و نزدیکی تولید به بازار های مصرف می‌ تواند باشد. فاکتوری که ایران را در عرصه بازار های خاورمیانه می تواند پیروز جلوه دهد. اما سخت پسندی این بازار ها و همچنین عرضه ی تولیدات خوش نام و نشان جهانی در این بازار ها، چالش های پیش روی تولید کنندگان ایرانی است. چالش هایی که در قالب نبردی همیشگی، تولید کنندگان ایرانی را روانه ی این بازار ها می کند.
البته با در نظر گرفتن وجود نام و نشان های پر مدعای جهانی در این بازارها، اینکه تولید کنندگان داخلی می‌ توانند جایی در این بازار ها داشته باشند، نشان از توانمندی بالای تولید کننده ی ایرانی در عرضه ی سود جامد پرک مرغوب می باشد.

تولید کنندگان ایرانی و دورنمای صادرات

تقریباً اکثر تولید کنندگان سود پرک در ایران، آنهایی که توانسته‌ اند به تولید سود محصول مرغوب بپردازند، توانسته اند وارد بازار های جهانی نیز بشوند. محصولاتی چون: سود پرک بندر امام، سود پرک گوهر، سود پرک نیرو کلر، سود پرک آرمان، سود پرک پگاه و... با توجه به کیفیت مرغوب و دستیابی به استاندارد های لازم ورود خود را به عرصه های جهانی تضمین کرده اند.
البته فاکتورهایی چون نزدیکی به بازار های منطقه ای برای شرکت های چون سود پرک بندر امام و سود پرک گوهر که در قلب تبادلات صنایع پتروشیمی کشور یعنی بندر امام قرار دارند و امکانات خاصی که حضور در مرکز آزاد تبادلات پتروشیمی می تواند برای این دست از برندها ایجاد کند، می تواند در دورنمای صادرات این شرکت ها بسیار تاثیر گذار باشد. بهر صورت ورود به بازارهای پررونق و در امتداد آن جلوگیری از خام فروشی ها، ورود صنایع بالادستی در کشور و در مسیر این ورود آشنایی صنایع زیرساخت با علوم و فنون مدرن چیزهایی است که در همه ی عرصه ها در اهداف بلند مدت کشور قرار دارد. اهدافی که صنعت سود جامد پرک را نیز در نگاه مستقیم خود قرار داده است.

سود کاستیک

چالش های پیش رو برای تولید کنندگان سود پرک در ایران

تولید سود پرک در عرصه ی تولیدات صنعتی و پتروشیمی داخل ایران به سال‌ های نه چندان دور باز می گردد. در طی دهه های اخیر، نیاز بازار های داخلی، سمت و سویی را ایجاد کرده است که موجب می شود تا هر چه بیشتر نیاز به تولید سود پرک در داخل کشور احساس شود. احساسی که به ظهور کارخانجاتی در سطح کشور انجامیده است. کارخانجاتی که در فعالیتی تخصصی به تولید سود پرک می پردازند و یا در خلال تولید چندین محصول شیمیایی جایی ویژه را در تولید سود پرک باز کرده ‌اند. نیاز بازار های داخلی به سود پرک مرغوب می ‌تواند زمینه‌ ساز واردات کلی سود پرک باشد. چیزی که در صورت عدم وجود صنایعی که بتوانند سود پرک مرغوب بازار داخلی را تامین کنند، می تواند به راحتی عرصه را بر تولید کنندگان این محصول تنگ نماید. وجود صنایع پتروشیمی بزرگ در سطح جهانی، به خصوص کشور چین که با توجه به توانمندی های بالا در عرصه تولید سود پرک مرغوب، علاوه بر تأمین نیاز های بی انتهای خود کشور تولید کننده، می ‌توانند دستی بلند بر بازار های صنایع دیگر کشور ها دراز کرده و با کوتاهی صنایع پتروشیمی کشور های هدف، بازار های سود پرک را از آن خود نمایند. مسئله ‌ای که در صورت وقوع، درآمد های بالا برای دیگر کشور ها و خروج بی رویه ارز برای کشور هایی چون ایران به همراه خواهد داشت.

 

سود پرک

پرک بندر امام

شرکت پرک بندر امام با بهره بردن از کادری متشکل از ۳۰ نخبه مهندسی شیمی در کار تحقیقاتی و بهره‌برداری خود توانسته سطح کیفی مطلوبی در تولیدات خود داشته باشد. فرآیند تولید ۲۴ ساعته شرکت که در سه شیفت کاری می باشد، مادامی که توانسته سطح کیفی محصولات خود را در حد بالایی نگه دارد ...

ارتباط با ما

آدرس کارخانه: ایران، استان خوزستان، شهرستان بندر ماهشهر، شهرک صنعتی، سایت 1 ، فاز شیمیایی شرکت پرک بندر امام

تلفن :  00986152363419

فکس : 00982143856565

  + اطلاعات بیشتر

 

 

whatsapp    Telegram   imo

 

مدیرفروش: احمد توکل00989126712118