کاستیک سودا

کاستیک سودا

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

سود مایع از جمله محصولات شیمیایی پر استفاده در صنایع مختلف می باشد. اما در صنایعی که قابلیت استفاده همزمان از سود مایع و سود جامد پرک را دارا هستند، تمایل این صنایع به استفاده از سود پرک بسیار بیشتر از استفاده از سود مایع می باشد. تا آنجا که تاسیس کارخانجاتی در بدنه ی فرآیند عرضه تا مصرف سود ایجاد شده اند تا بتوانند سود مایع را تبدیل به سود پرک جامد، جهت استفاده در صنایع مختلف نمایند. آنچه از سود در بازار ایران یافت می شود در انواع: سود پرک جامد، سود جامد گرانول، سود مایع ۳۰ درصد، سود مایع 50 درصد و سود جامد پودری می باشد که هر کدام طی فرآیندهای خاص تولید و در شرایط ویژه ی مربوط به خود استفاده می شوند. ولی در حالت کلی گرایش به سمت سود پرک جامد وجود دارد. و اما دلیل این تمایل به سود پرک جامد و البته مزیت‌هایی که حالت جامد شده سود مایع دارد، موضوعی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 

کاستیک سودا

- سود پرک جامد، هزینه حمل و نقل به مراتب پایین تری دارد: از آن جهت که سود مایع یک سیال خورنده و بسیار حساس است، بسته بندی و جابجایی آن شرایط به مراتب پیچیده‌تر و حساس تری نسبت به سود پرک جامد می طلبد که می تواند هزینه بردار باشد.
- جابه جایی با تناژ بالاتر: سود پرک جامد را میتوان در تناژ به مراتب بالاتری نسبت به سود مایع جابجا کرد.
- ایمنی بسیار بالا در جابه‌جایی: سود پرک جامد ویژگی تهاجمی ندارد. از این رو در امنیت به مراتب بالاتری نسبت به سود پرک قابل جابه‌جایی خواهد بود.
- سرعت بالاتر در بارگیری و تخلیه: سود پرک جامد را می توان به شکل فله ای و یا کیسه ای و حتی بشکه ای بارگیری نمود. در حالیکه سود مایع، تحت شرایط نگهداری با حساسیت بالا، بارگیری به مراتب کندتری دارد.
- احتمال ایجاد آلودگی کمتر سود جامد پرک: در نظر بگیرید که هر گونه نشت مثلا: پارگی کیسه یا سوراخ شدن بشکه ی حمل سود جامد پرک به آسانی قابل جمع آوری است، بدون ایجاد هیچ آلودگی زیست‌محیطی. اما اگر سود مایع در مسیر حمل و نقل دچار نشت شود، می تواند یک فاجعه ی زیست محیطی به بار بیاورد.
- یخ نزدن در سرما: سود مایع در مواجهه با سرما یخ میزند، در حالیکه این اتفاق برای سود پرک جامد اساساً بی معنا می باشد.
- تولید حرارت بیشتر سود پرک جامد در واکنش با آب: این مزیت، بسیار مورد توجه صنایع مختلف قرار دارد. به خصوص که از آن در تنظیم گرمای راکتور استفاده می‌کنند.
- ایجاد یک قابلیت مطلوب در تنظیم ph در حالت محلول در آب: برای رسیدن به PH مطلوب می‌توان به اندازه ی دلخواه از سود پرک جامد استفاده کرد. شرایطی که توسط سود مایع به سختی تامین می شود.
- تشخیص ساده ی کیفیت در سود پرک جامد: به آسانی می‌توان از روی ظاهر، سود پرک جامد مرغوب را از نوع نامرغوب تمیز داد. در حالیکه این ویژگی برای سود مایع غیر ممکن می باشد.

سود پرک

پرک بندر امام

شرکت پرک بندر امام با بهره بردن از کادری متشکل از ۳۰ نخبه مهندسی شیمی در کار تحقیقاتی و بهره‌برداری خود توانسته سطح کیفی مطلوبی در تولیدات خود داشته باشد. فرآیند تولید ۲۴ ساعته شرکت که در سه شیفت کاری می باشد، مادامی که توانسته سطح کیفی محصولات خود را در حد بالایی نگه دارد ...

ارتباط با ما

آدرس کارخانه: ایران، استان خوزستان، شهرستان بندر ماهشهر، شهرک صنعتی، سایت 1 ، فاز شیمیایی شرکت پرک بندر امام

تلفن :  00986152363419

فکس : 00982143856565

  + اطلاعات بیشتر

 

 

whatsapp    Telegram   imo

 

مدیرفروش: احمد توکل00989126712118