مسمومیت با سود سوزآور

مسمومیت با سود سوزآور

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

باید ها و نباید ها در حادثه های ناشی از سود پرک

سود پرک یک ماده ی پولکی شکل سفید رنگ و بدون بو است که حالت جامد سود سوزآور است. این ماده را به سبب خطرات حمل و نقل سود سوزآور که به شکل مایع است تولید می کنند. اما در محل استفاده، الزاماً باید رقیق شود و یا دوباره به حالت مایع برگردد و در اکثر موارد حلال در آب مورد استفاده قرار گیرد. این کاربرد های سود پرک است که می تواند این ماده را بسیار خطرناک جلوه دهد. حادثه در کارکرد با سود پرک همیشه در کمین نشسته است و گویی انتظار فقط یک اشتباه کوچک را می کشد تا ذات تهاجمی و خورنده ی خود را نمایش دهد.

مسمومیت با سود سوزآور

پیشگیری از حادثه دستورالعمل هایی دارد که کارخانجات و کارگاه های استفاده کننده از سود پرک ملزم به اجرای آن هستند. اما اگر حادثه ای رخ دهد چطور باید رفتار کرد؟ در ادامه قصد داریم به رفتار های صحیح در مواجهه با حادثه های ناشی از سود پرک بپردازیم.

اقدامات اولیه در جهت برخورد با سود پرک

در صورت تماس سود پرک محلول شده یا سود سوزآور با بدن باید هر چه سریع تر به حالت شست و شو، و فقط با آب آن را از روی پوست حذف نمود. استفاده از صابون یا هر ماده ی شیمیایی دیگری، در جهت حذف اثر شیمیایی سود بسیار خطرناک است و می‌تواند ابعاد فاجعه را وسیع تر کند. هر گونه تماسی در هر ابعادی باید به مدت حداقل ۳۰ دقیقه مورد شست و شو قرار گیرد. تماس با فوریت های پزشکی باید در اولویت دوم باشد.

هر گونه تاخیر و یا کوتاهی در عمل شست و شو می تواند تبعات جدی و جبران ناپذیری داشته باشد. محل قرارگیری فواره ی چشم شوی باید در نزدیکی محل کار با سود پرک باشد و دوش ایمنی درست در بالای فواره قرار گرفته باشد.

سود پرک

پرک بندر امام

شرکت پرک بندر امام با بهره بردن از کادری متشکل از ۳۰ نخبه مهندسی شیمی در کار تحقیقاتی و بهره‌برداری خود توانسته سطح کیفی مطلوبی در تولیدات خود داشته باشد. فرآیند تولید ۲۴ ساعته شرکت که در سه شیفت کاری می باشد، مادامی که توانسته سطح کیفی محصولات خود را در حد بالایی نگه دارد ...

ارتباط با ما

آدرس کارخانه: ایران، استان خوزستان، شهرستان بندر ماهشهر، شهرک صنعتی، سایت 1 ، فاز شیمیایی شرکت پرک بندر امام

تلفن :  00986152363419

فکس : 00982143856565

  + اطلاعات بیشتر

 

 

whatsapp    Telegram   imo

 

مدیرفروش: احمد توکل00989126712118