سود مایع

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

عظیم ترین تولید کنندگان سود سوزآور و سود پرک در سطح جهانی، کشورهایی چون آمریکا و چین هستند. این کشورها با اتکا به صنایع پتروشیمی خود توانسته اند تا حدود ۵۰ درصد تولید سود مایع را در اختیار داشته باشند. البته کشورهای اروپایی و شرق آسیا و همچنین منطقه ی خاورمیانه که به جهت نفت خیز بودن و دارا بودن صنایع پتروشیمی، پتانسیل تبدیل شدن به تولیدکنندگان بزرگ سود مایع و سود پرک را دارند، به سرعت در این عرصه در حال رشد هستند.

در کشور آمریکا که امروزه بزرگترین تولید کننده ی سود مایع و سود پرک می باشد، شرکت Dow Chemical اصلی ترین و بزرگترین کمپانی در آمریکا است که این محصول را تولید می نماید. این کمپانی به تنهایی در حدود 3.7 میلیون تن سود مایع در کارخانه فری پورت خود تولید می نماید. اما آمریکا کمپانی های بزرگ دیگری نیز دارد. شرکت‌هایی چون: PPG, Olin, Pioneer Companies و Oxychem. تولید این کمپانی ها در آمریکا عموما به روش کلر آلکالی می باشد. اما اروپایی ها نیز دستی بر آتش تولید سود مایع دراز کرده اند. کمپانی های مطرحی چون Anwil, Arkema, Eurochlor و غیره از مهمترین کمپانی های اروپایی در این عرصه هستند.

سود مایع

منابع عظیم نفتی و وجود میدان‌های بزرگ گازی در کشور ایران، در کنار توسعه ی مطلوب و هدفمند صنایع پتروشیمی، باعث شده است که ایران نیز آرام آرام وارد عرصه تولید سود مایع و سود پرک در ابعاد منطقه ای و جهانی بشود. تا جاییکه می شود به یقین ادعا کرد که امروزه ایران بزرگ‌ترین تولیدکننده سود مایع و سود پرک در منطقه ی خاورمیانه می باشد.
این تولید تا جایی است که به راحتی نیاز صنایع داخلی و حتی پاسخگویی بازارهای کشورهای منطقه را خواهد داشت. از جمله شرکت های مطرح در مسیر تولید سود مایع می توان به کارخانجات سود مایع سینا تولید، سود مایع بندر امام، سود مایع پتروشیمی اروند، سود مایع کبودان و غیره اشاره نمود. این تولیدکنندگان می‌توانند به راحتی نیاز سود مایع برای شرکت های بزرگ تولید کننده سود پرک ایران مانند: سود پرک بندر امام، سود پرک نیرو کلر، سود پرک آرمان، سود پرک گوهر، سود پرک پگاه و... را تأمین نمایند. آنچه از نگاه آمار بر می‌آید تعداد ۱۰ واحد تولید سود مایع در ایران فعالیت می کنند. فعالیتی که تولید سالانه ۲۸۰ هزار تن سود مایع را برای سطح نیازهای داخلی و عرضه ی صادراتی تامین می نماید.
اما در میان تمام واحدهای تولیدی، شرکت پتروشیمی بندر امام با کسب تولید ۸۰ درصدی از سود مایع در داخل کشور که رقمی بالغ بر ۲۵۰ هزار تن می‌باشد، نقشی کلیدی را در این صنعت بازی می‌کند. شرکت پتروشیمی بندر امام تولیدات خود را از طریق بورس کالا وارد چرخه مصرف می نماید. اما در نظر گرفتن این نکته نیز می‌تواند جالب باشد که سود مایع و سود پرک از جمله خوراک های اساسی پالایشگاه ها هستند. از این رو قسمت مهمی از تولید در همان پالایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند.

سود پرک

پرک بندر امام

شرکت پرک بندر امام با بهره بردن از کادری متشکل از ۳۰ نخبه مهندسی شیمی در کار تحقیقاتی و بهره‌برداری خود توانسته سطح کیفی مطلوبی در تولیدات خود داشته باشد. فرآیند تولید ۲۴ ساعته شرکت که در سه شیفت کاری می باشد، مادامی که توانسته سطح کیفی محصولات خود را در حد بالایی نگه دارد ...

ارتباط با ما

آدرس کارخانه: ایران، استان خوزستان، شهرستان بندر ماهشهر، شهرک صنعتی، سایت 1 ، فاز شیمیایی شرکت پرک بندر امام

تلفن :  00986152363419

فکس : 00982143856565

  + اطلاعات بیشتر

 

 

whatsapp    Telegram   imo

 

مدیرفروش: احمد توکل00989126712118