سود پرک 98%

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بررسی تفاوت‌هایی در سود پرک و سودا اش

سود پرک حالت جامد شده ی سود مایع که با نام سود سوزآور و یا کاستیک سودا نیز شناخته می‌شود، می‌باشد. سود سوزآور یک محصول شیمیایی- تجاری است که می تواند کاربرد های عمده ای در صنایع مختلف داشته باشد. اما به علت سیال بودن که بسیار حالت خطر آفرینی دارد، عمدتا به شکل جامد در می آورند که با نام سود پرک از آن یاد می‌شود و حالت تجاری پیدا کرده است. سودا اش نیز حالت تجاری شده ی سدیم کربنات است. نام متداول شده ی کربنات سدیم بدون آب می باشد.
هر دوی این مواد که از مشتقات قلیایی فلز سدیم هستند، از جمله ترکیبات بسیار مهم و کاربردی در صنعت محسوب می‌شوند. هر کدام دارای طبقه بندی خاصی هستند و کاربرد های مختص به خود را دارند. البته در جاهایی به کاربردهای مشترکی می رسند که با توجه به مسائلی مانند خطرات کمتر و یا منفعت بیشتر مورد استعمال قرار می‌گیرند. سود مایع یا همان سود پرک دارای فرمول NaOH شیمیایی می باشد و فرمول سودا اش که همان کربنات سدیم است Na2Co3 می باشد.

w020

سود پرک و سودا اش در نگاه مقایسه

سود پرک که حالت مایع آن سود سوزآور است، خاصیت تهاجمی تری نسبت به سودا اش یا کربنات سدیم دارد. اما اگر سود مایع را در مجاورت هوا قرار گیرد، تمایل بسیاری در جذب گاز کربنیک و تبدیل شدن به کربنات سدیم از خود نشان می دهد.
کربنات سدیم یک نوع نمک ضعیف اسید کربنیک است، در حالیکه سود مایع در رده ی مواد ساده با خاصیت قلیایی قرار دارد. کربنات سدیم یا سودا اش را با نام خاکستر سودا نیز می شناسند، زیرا در ابتدایی ترین نوع تولید این ماده، آن را از خاکستر تولید شده در کارخانجات تهیه می‌کردند. سودا اش کاربرد های فراوانی در لباسشویی و خشکشویی ها دارد، در حالیکه سود مایع به جهت استفاده در این گونه کاربردها بیش از حد قلیایی می باشد. از جمله کاربردهای مشترک سود مایع که حالت تجاری آن سود پرک می باشد، در کنار سودا اش می توان در فرآیند تصفیه ی آب، تولید شیشه، تولید صابون و کاغذ اشاره کرد. اما این دو نحوه ی استفاده و دلایل استفاده ی گاهاً مشترک و عموماً متفاوتی دارند. مثلاً در فرآیند تصفیه ی آب هر دو ماده ی سود مایع و کربنات سدیم استفاده می‌شوند. سود مایع به جهت حذف خاصیت اسیدی و دفع مواد سمی و فلزات سنگین کاربرد دارد و کربنات سدیم به منظور سختی گیری از آب کاربرد دارد.

سود پرک 98%

کربنات سدیم بر خلاف سود مایع و سود پرک به شکل طبیعی در محیط زیست یافت می شود. هر دو ماده در ترکیب با آب تولید نمک می نمایند و از این رو، هر دو ماده در تقابل با آب بسیار واکنش پذیر هستند.
اما آنچه از فرآیندهای صنعتی در تولید این مواد دیده می‌شود می‌توان به روش تولید کربنات سدیم اشاره کرد که از طریق واکنش اسید کربنیک با سدیم هیدروکسید می باشد. پس چنین بر می آید که کاستیک سودا یا همان سود مایع که در ابعاد صنعتی سود پرک خواهد شد، ماده ی اولیه در تولید سودا اش می باشد. سود مایع سمی تر از کربنات سدیم است و خطرات ناشی از تماس بدن با آن نیز بیشتر می باشد.

سود پرک

پرک بندر امام

شرکت پرک بندر امام با بهره بردن از کادری متشکل از ۳۰ نخبه مهندسی شیمی در کار تحقیقاتی و بهره‌برداری خود توانسته سطح کیفی مطلوبی در تولیدات خود داشته باشد. فرآیند تولید ۲۴ ساعته شرکت که در سه شیفت کاری می باشد، مادامی که توانسته سطح کیفی محصولات خود را در حد بالایی نگه دارد ...

ارتباط با ما

آدرس کارخانه: ایران، استان خوزستان، شهرستان بندر ماهشهر، شهرک صنعتی، سایت 1 ، فاز شیمیایی شرکت پرک بندر امام

تلفن :  00986152363419

فکس : 00982143856565

  + اطلاعات بیشتر

 

 

whatsapp    Telegram   imo

 

مدیرفروش: احمد توکل00989126712118