بزرگترین تولید کننده سود پرک

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

سود پرک چیست؟

سود پرک چیست و چه کاربردهایی دارد؟ سود پرک یا هیدروکسید سدیم یک نوع ماده شیمیایی بسیار فعال است که به نام هایی چون کاستیک سودا، سود سوز آور، سود جامد پرک و در مواردی نادر به نام سود چربی گیر صنعتی نیز معروف شده است. این ماده که یکی از اصلی ترین محصولات صنایع پتروشیمی محسوب می شود، در صنایع پایین دستی صنعت به عنوان یک ماده ی اساسی در مسیر تولید انواع محصولات صنعتی تبدیل شده است. فرمول شیمیایی این ماده NaOh می باشد که یک ترکیب یونی است که در اتصال کاتیون سدیم Na+ و آنیون هیدروکسید Oh ایجاد شده است. البته آنچه در خروجی پالایشگاه ها وجود دارد یک سیال بسیار خورنده است که به شدت سعی در جذب رطوبت محیط دارد. از این رو این سیال خطرپذیر را تبدیل به حالت جامد می کنند تا محصول تجاری آن یعنی سود پرک حاصل شود. سود پرک تجاری حالت پولکی دارد و درجه خلوص آن باید درحدود 98 درصد باشد تا مطابق معیارهای استانداردهای جهانی گردد.

w02

تولید سود پرک از سدیم هیدروکسید

و اما سود پرک که از سود مایع تولید می‌کنند و سدیم هیدروکسیدی که در یک فرایند غنی سازی و تبخیر تولید میشود. در فرآیندهای صنعتی که هدف تولید انبوه س.د پرک می باشد، سود مایع ۵۰ درصد را در مخازن خاصی تا دمای ۱۴۰۰ درجه سانتیگراد حرارت می دهند تا بتوانند مایعات موجود را تبخیر کرده و میزان خلوص را افزایش دهند .

مخازن و تجهیزاتی که در این فرآیند استفاده می‌شوند به علت قابلیت بالای خورندگی سود سوز آور از جنس آلیاژ نیکل ساخته می شوند. این آلیاژ در عین تحمل بالا در برابر خورندگی های سود سوز آور، بسیار گرانقیمت بوده که موجب می‌شود خط تولید صنعتی سود پرک خط تولیدی خاص و استراتژیک باشد. پس از آنکه غلظت مورد نیاز تامین شد مرحله خشک شدن آغاز می‌شود تا در نهایت سود پرک حاصل شود. به علت جذب بالای سریع رطوبت توسط این ماده سود پرک تولید شده را بلافاصله در فرایند بسته‌بندی وارد کرده و در کیسه های مخصوصی که ضد رطوبت است بسته بندی می کنند.

تولید سود جامد پرک در ایران

ایران به دلیل آنکه یک کشور صاحب نفت و گاز است و به همین دلیل صاحب صنایع پتروشیمی شده است به یکی از تولیدکنندگان مطرح کاستیک سودا و سود جامد پرک در سطح جهانی تبدیل شده است. این توانمندی در پی همت برخی از صنعتگران بومی و متعهد در همین سالهای اخیر ایجاد شده است. این حجم از تولید علاوه بر تامین نیازهای داخلی موجب شده است تا ایران به صادرات سود جامد پرک نیز بپردازد. سود جامد پرک تولیدی در صنایع داخلی ایران از کیفیت مناسبی برخوردار است. تا جاییکه سود پرک ایران توانسته بازارهای خوبی در کشورهای منطقه ی خاورمیانه برای خودش دست و پا کند. کشورهایی چون عراق، ترکیه، پاکستان و کشور های آسیای میانه از مهمترین اهداف صادراتی ایران هستند.

از مهمترین کارخانجات ایرانی که به تولید سود جامد پرک می‌پردازند عبارتند از:

سود پرک بندر امام
سود پرک گوهر شیمی
سود پرک نیرو کلر
سود پرک شفق شیمی
سود پرک سینا
سود پرک پگاه

سود پرک

پرک بندر امام

شرکت پرک بندر امام با بهره بردن از کادری متشکل از ۳۰ نخبه مهندسی شیمی در کار تحقیقاتی و بهره‌برداری خود توانسته سطح کیفی مطلوبی در تولیدات خود داشته باشد. فرآیند تولید ۲۴ ساعته شرکت که در سه شیفت کاری می باشد، مادامی که توانسته سطح کیفی محصولات خود را در حد بالایی نگه دارد ...

ارتباط با ما

آدرس کارخانه: ایران، استان خوزستان، شهرستان بندر ماهشهر، شهرک صنعتی، سایت 1 ، فاز شیمیایی شرکت پرک بندر امام

تلفن :  00986152363419

فکس : 00982143856565

  + اطلاعات بیشتر

 

 

whatsapp    Telegram   imo

 

مدیرفروش: احمد توکل00989126712118