سود پرک بندر امام

سود پرک بندر امام

سود پرک مرغوب

اگر شما یک صنعتگر باشید و در فرآیند تولید صنعتی خود به سود پرک نیاز پیدا کنید، احتمالا بارها از خود پرسیده اید که چطور می توانم سود پرک مرغوب تهیه کنم؟
آنچه مسلم است، مصرف بالای سود جامد پرک در جنبه ‌های مختلف صنعتی و همچنین کاربرد اساسی این ماده در فرآیند تولید بسیاری از محصولات بازار های مصرفی موجب شده است تا خیل فراوانی از صاحبان صنعت از شاخه های متنوعی در پی تهیه ی سود جامد پرک باشند. صنعتگرانی که همگی به دنبال سود پرک مرغوب، راهی بازار های فروش آن می‌ شوند. برای تمامی این افراد بسیار مهم است که بدانند چه طور باید سود پرک مرغوب را از نوع نامرغوب آن تشخیص داد. البته عده ای از صنعتگران نیز هستند که با توجه به نیازی که دارند چندان علاقه ای به تهیه ی سود پرک مرغوب گران قیمت ندارند. با ما همراه باشید تا با این توانایی ها آشنا شوید.

سود پرک بندر امام

شناسایی سود پرک مرغوب

راه های متعددی در شناسایی سود پرک مرغوب از نوع نامرغوب آن وجود دارد. راه هایی که در ساده ترین حالت، از یک نگاه ساده تا پیچیده ترین حالت آزمایشگاهی را شامل می شود.
البته بسیاری از مصرف کنندگان غالبا با توجه به دانسته های قبلی خود، حس اعتمادی که به یک تولید کننده ی خاص دارند و همچنین با بکارگیری تجربه خود، در حالی که غالباً از روی چند روش به طور همزمان بهره می برند، به تشخیص سود پرک مرغوب اقدام می‌کنند. در ادامه به این روش ها می پردازیم:

– ظاهر سود پرک مرغوب

اولین گام و شاید مهمترین آن در مسیر تشخیص یک سود پرک مرغوب می ‌تواند ظاهر آن باشد. همان طور که می‌ دانیم سود پرک بندر امام باید حالتی پولکی و سفید رنگ داشته باشد. هر چه پرک های سود جامد پرک، درشت تر و رنگ سفید آن روشن تر باشد، نشان از کیفیت بالاتر این محصول خواهد داشت. پرک های خرد شده، نشان از ساختار ضعیف محصول دارد و همچنین وجود لکه هایی بر چهره ی سفید پرک می تواند نشان از ناخالصی ‌های موجود در آن باشد. پس پرک مرغوب، پرکی است که در نگاه اول کاملا سفید روشن باشد بدون هیچ گونه لکه ای و همچنین دارای پرک های درشت و یکدستی باشد.

w02

– خاصیت شیمیایی سود پرک مرغوب

سود جامد پرک دارای خاصیت قلیایی بسیار بالایی است. PH بالای این محصول می ‌تواند یک راه تشخیص مناسب در جهت بررسی مرغوبیت آن باشد. البته این شیوه نیاز به مهارت و تجربه ی خریدار نیز دارد زیرا که، به هر حال هر نوع سود جامد پرکی، حالا مرغوب و یا نامرغوب می ‌تواند PH بالایی تولید کند. شاید فاکتور تجربه باشد که در فرآیند مخلوط کردن سود جامد پرک با مقدار کمی از آب می تواند به میزان غلظت و کارایی سود جامد پرک پی ببرد.

– روش های تشخیص آزمایشگاهی

سود پرک بندر امام یک ماده ی جامد بی بو، بلورین، سفید و شفاف، غیر فرار و دارای ویژگی خورندگی بسیار بالا است و همچنین می ‌تواند رطوبت هوا را به خوبی جذب کند.
هر گونه عدم تناسبی از ویژگی ‌های بالا می‌تواند یک سود جامد پرک را تبدیل به یک سود پرک نامرغوب کند. اما سود جامد پرک در زمان حل شدن در آب گرمای قابل توجهی از خود تولید می کند. سنجش این گرما به یکی از ابزار های آزمایشگاهی در تشخیص سود پرک مرغوب تبدیل شده است.
سود پرک مرغوب باید دارای وزن مولکولی ۴۰.01 باشد. نقطه ی ذوب آن ۱۲ سانتی گراد است و در ۱۴۰ درجه ی سانتی گراد به جوش می آید. حلالیت سود پرک در آب ۱۰۹ گرم در ۱۰۰ میلی لیتر در دمای ۲۰ درجه سانتی گراد است. از این رو در شرایط آزمایشگاهی هر گونه انحراف از مقدار های مشخص شده می ‌تواند در مرغوبیت سود پرک جامد تاثیرگذار باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *