بزرگ ترین تولید کننده کاستیک سودا

سود سوزآور جامد

بزرگ ترین تولید کننده کاستیک سودا

بزرگ ترین تولید کننده کاستیک سودا

اگر تا به حال از شرکت پرک بندر امام یا یک محصول تجاری مشابه برای پاکسازی فاضلاب خود استفاده کرده اید، از سود سوزآور استفاده کرده اید، اگرچه معمولاً روی برچسب به عنوان هیدروکسید سدیم مشخص می شود. در کنار اسید سولفوریک، کاستیک سودا یکی از مواد اصلی در پاک کننده های تخلیه تجاری سریع الاثر است، اما هرگز این دو ماده شیمیایی را در یک محصول پیدا نخواهید کرد. هیدروکسید سدیم یک باز است و اسید سولفوریک یک اسید است. وقتی آنها را با هم ترکیب می کنید یکدیگر را خنثی می کنند.

درانو یک محصول محبوب است، بنابراین سود سوزآور قطعا برای پاکسازی زهکشی موثر است. با این حال، اگر نمی‌خواهید از پاک‌کننده‌های فاضلاب تجاری استفاده کنید، می‌توانید به فروشگاه بروید و کریستال‌های سود سوزآور را بخرید تا زهکشی را پایین بیاورید، یا حتی می‌توانید با الکترولیز کردن محلول نمک خودتان آن را بسازید. با این حال، هر پاک کننده تخلیه سود سوزآور برای لوله ها و محیط زیست مضر است و حتی می تواند به شما آسیب برساند، بنابراین بهتر است در مورد انجام آن دو بار فکر کنید.

بسته بندی کاستیک سودا
تولید کننده کاستیک سودا

موارد مصرف سود سوزآور

سود سوزآور دارای PH 14 است که در انتهای بالایی مقیاس pH قرار دارد و آن را به اندازه اسید کلریدریک که در انتهای پایینی آن یافت می شود خطرناک می کند و دارای PH 0 تا 1 است. لوله ها را تمیز می کند. با حل کردن چربی ها و گریس ها در صابون ها که به راحتی در آب حل می شوند. سود سوزآور همچنین هنگامی که آن را در آب حل می کنید گرما تولید می کند و همچنین به تمیز کردن لوله ها کمک می کند.

توانایی آن در حل کردن چربی ها، سود سوزآور را برای سایر اهداف تمیز کردن مفید می کند و ماده اصلی پاک کننده های فر است. در صنعت، کاربردهای سود سوزآور متنوع است: یکی از مواد اصلی در ساخت صابون و کاغذ است، و همچنین برای استخراج آلومینیوم از سنگ معدن، برای درمان زیتون و حتی برای ساخت آسپرین استفاده می شود. هیپوکلریت سدیم موجود در سفید کننده خانگی از واکنش هیدروکسید سدیم با کلر تولید می شود.

پاک کننده تخلیه سود سوزآور یک راه حل جدی است

اگر می خواهید یک پاک کننده فاضلاب با هیدروکسید سدیم بسازید، باید آن را با آب سرد مخلوط کنید. اما شما باید این کار را در یک کاسه پلاستیکی یا شیشه ای انجام دهید، نه فلزی، زیرا ماده شیمیایی سوزاننده با فلز واکنش می دهد. هنگامی که یک یا دو فنجان را به یک گالن آب اضافه می کنید، مخلوط به سرعت گرم می شود و شروع به وز کردن می کند. اگر مخلوط را در یک زهکش مسدود شده بریزید، باید ظرف 30 دقیقه یا کمتر از آن عبور کند.

مشکلات این رویکرد سه دسته است. یک مشکل این است که گرمای تولید شده در اثر واکنش کریستال ها با آب شدید است و اثر سود سوزآور بر لوله های پلاستیکی ذوب شدن آنهاست. همچنین می تواند به لوله های گالوانیزه و چدن آسیب برساند. مشکل دوم این است که راه حل به سیستم زباله یا سپتیک تانک ختم می شود، جایی که می تواند محیط زیست را ویران کند.

مشکل سوم زمانی رخ می دهد که محلول سود سوزآور عملاً گرفتگی را پاک نمی کند و در لوله ها پشتیبان می ماند. اگر سعی کنید گرفتگی را با فرو بردن یا جدا کردن لوله ها از بین ببرید، ممکن است دچار سوختگی شدید پوست شوید. برای جلوگیری از این امر، باید سرکه را در آبکش بریزید زیرا سرکه اسیدی است و سود سوزآور و سرکه یکدیگر را خنثی می کنند.

تولید کننده سود پرک
موارد مصرف سود سوزآور

روش های ایمن تمیز کردن زهکشی

وقتی گرفتگی فاضلاب دارید، همیشه باید سعی کنید ابتدا آن را فرو ببرید. اکثر خانه ها دارای پیستون هستند و زمانی که به درستی از آن استفاده شود، در اکثر موارد کار می کند. هنگامی که یک پیستون کار نمی کند، یک مارپیچ تخلیه معمولاً کار می کند و در نهایت، جداسازی تله P و پاک کردن لوله ها همیشه مؤثر است.

هنگامی که به لوله‌ها دسترسی ندارید، یا به سادگی استفاده از مواد شیمیایی را ترجیح می‌دهید، پاک‌کننده تخلیه آنزیمی ایمن‌تر از مواد سوزاننده یا خورنده است. آنزیم ها زمان بیشتری برای کار می کنند، اما سیستم سپتیک یا محیط را آلوده نمی کنند، به لوله ها آسیب نمی رسانند و هیچ خطری ایجاد نمی کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *