شرکت تولیدی کاستیک سودا

شرکت تولیدی کاستیک سودا

آشنایی با شرکت پرک بندر امام

در فرآیند صنعتی سازی سود سوز آور، نیاز است که این سیال بسیار خورنده تبدیل به یک ماده جامد سفید رنگ پولکی شکلی شود که به سود پرک جامد معروف است. این فرآیند تبدیل نیاز به کارخانجاتی دارد که در عین توانمندی در تولید انبوه باید بتوانند شرایط ایمنی در برخورد با این محصول بسیار خطرناک را ایجاد کنند.
شرکت پرک بندر امام با هدف تولید سود پرک جامد با درجه خلوص ۹۸ درصد فعالیت می کند.

این شرکت فعالیت خود را از سال 1380 و با به کارگیری دو خط تولید آغاز کرد و در ادامه با توجه به همت و تلاش کارکنان در کنار اهداف رو به توسعه مدیریت مجموعه توانست در سال ۱۳۸۲ با اضافه کردن ۴ خط تولید دیگر به ظرفیت تولید ۱۰۰ تن سود کاستیک پرک جامد در روز برسد. شرکت پرک بندر امام در صنعت امروز ایران جایگاه ویژه ای دارد. سود پرک بندر امام محصول استراتژیک و با کیفیتی است که این جایگاه ویژه را برای این شرکت به ارمغان آورده است تا جایی که تُناژ تولید قابل توجه این شرکت می‌تواند نقش‌های حساسی را در روند رو به رشد صنایع داخلی بازی کند.

شرکت تولیدی کاستیک سودا

شرکت پرک بندر امام، دورنمای صنعت امروز

آیا با صنایع بالادستی در صنعت آشنا هستید؟ و یا از حضور شرکت هایی که در این حیطه مانند شرکت پرک بندر امام، فعالیت می کنند اطلاع دارید؟
دنیای امروز دنیای تولید محصولات متنوع است. محصولاتی که تقریباً در تمام ابعاد زندگی ما رسوخ کرده اند. ما در دنیای امروز در تهیه مایحتاج زندگی خود نیاز به حضور صنایع در کنار خود را داریم. چرا که دیگر نمی شود چیزی را جدا از یک فرآیند صنعتی تولید کنیم. اما تا چه اندازه به وجود محصولات بالادستی در تولید مایحتاج زندگی خود آگاه هستیم؟ تقریباً اکثر محصولاتی که در خروجی صنایع مختلف شاهد آن هستیم در طرح فرآیند تولید خود نیاز به موادی دارند که بتوانند با کمک آن مواد مسیر تولید را تکمیل کنند. شاید ما شاهد حضور این محصولات بالادستی در صنایع مختلف نباشیم، اما نمی توانیم از اهمیت این مواد در روند زندگی مدرن خود بی اطلاع باشیم. وجود انواع کاتالیزها، انواع اسیدها، بازها، نمک های صنعتی و ترکیبات شیمیایی خاص در روند تولید صنایع مختلف نقش اساسی بازی می‌کند. یکی از همین محصولات اساسی که در تولید خیل عظیمی از محصولات صنعتی کاربرد دارد، سود پرک جامد می‌باشد. اهمیت بالای این محصول در روند تولید صنایع مختلف باعث شده است تا این ماده به یکی از مولفه ها در تشخیص سطح توسعه یافتگی یک کشور تبدیل شود. این اهمیت بالا باعث شده است تا کارخانجات متعددی با توجه به حساسیتی که این محصول دارد اقدام به تولید آن بکنند و یکی از همین کارخانجات، شرکت پرک بندر امام می باشد.

این مطلب را هم بخوانید
کاربرد سود پرک در بخش انرژی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× کارشناس فروش